Obrazy Św. Placyda i Maura w ołtarzu dookoła kościoła.

a. Obraz Św. Placyda postać en pied, frontalnie pokazana. Głowa trzy czwarte w lewo, do góry, strzyżona w obwódkę. Pod szyją biały kołnierzyk. Habit czarny. Ręce skrzyżowane na piersiach. W dłoni lewej palma, w prawej pastorał, w piersiach utkwiony miecz. Pióro pastorału i głównia miecza czerwone. W prawej dłoni na narożu czerwona infuła. Tło niebieskie z żółtym rozświetleniem wokół głowy i w lewym górnym narożu. U góry białą farbą napis „PLACIDUS, ABNAS, DISCIPULUS S. TEBUS DICTIPROTONARTERORDIUTS”. Płótno na skrzydłach drzwi, obite profilowaną listwą. Skrzydła polichromowane w kolorze seledynowym.

b. Obraz Św. Maura postać en pied frontalnie głowa, trzy czwarte w prawo, strzyżona w obwódkę. Twarz z długą brodą. Habit jednolity, czarny. Ręce skrzyżowane na piersiach. Lewa dłoń podtrzymuje pastorał. Pióro pastorału czerwone. W lewym dolnym narożu czerwona infuła. Tłami niebiesko-bieżowe owe. U góry napis brązową farbą „S. MAURUS ABBAS DISCIPULUS S.

Styl barok. Materiał, technika olej, płótno i deski

Pole nazwaOBRAZY ŚW. PLACYBA I MAURA W OŁTARZU DOOKOŁA KOŚCIOŁA
TytułOBRAZY ŚW. PLACYBA I MAURA W OŁTARZU DOOKOŁA KOŚCIOŁA
OpisObrazy Św. Placyda i Maura w ołtarzu dookoła kościoła.

Styl barok. Materiał, technika olej, płótno i deski
Data wydania / utworzeniakoniec wieku XVIII w.
Typobraz
Rozmiar131 x 49 cm