OBRAZ ŚW. WOJCIECHA W OŁTARZU D. KOŚCIOŁA I RAMA

Postać en pied frontalnie. Głowa trzy czwarte w lewo lekko w dół. Prawa dłoń błogosławi, w lewej podwójny krzyż i palma męczeństwa. Z lewej strony, pośrodku obrazu scena męczeństwa Świętego Wojciecha. Widoczne trzy postacie, z czego dwie dokonują aktu męczęństwa na postaci trzeciej. W tle pokazany krajobraz z drzewem i czółno nad wodą. Święty w szatach biskupich, bordowy płaszcz na biało szarej sukni. Infuła bordowa. Tło obrazu jednolite w części górnej stalowe, dołem brunatno brązowe. Rama drewniana, rzeźbiona, złocona. Rama profilowana, w profilu liście - XVIII w.
Styl barok dojrzały. Materiał, technika olej, płótno

Pole nazwaOBRAZ ŚW. WOJCIECHA W OŁTARZU D. KOŚCIOŁA I RAMA
TytułOBRAZ ŚW. WOJCIECHA W OŁTARZU D. KOŚCIOŁA I RAMA
OpisPostać en pied frontalne. Głowa trzy czwarte w lewo lekko w dół. Prawa dłoń błogosławi, w lewej podwójny krzyż i palma męczeństwa. Z lewej strony, pośrodku obrazu scena męczeństwa Świętego Wojciecha. Widoczne trzy postacie, z czego dwie dokonują aktu męczęństwa na postaci trzeciej. W tle pokazany krajobraz z drzewem i czółno nad wodą. Święty w szatach biskupich, bordowy płaszcz na biało szarej sukni. Infuła bordowa. Tło obrazu jednolite w części górnej stalowe, dołem brunatno brązowe. Rama drewniana, rzeźbiona, złocona. Rama profilowana, w profilu liście - XVIII w.
Styl barok dojrzały. Materiał, technika olej, płótno
Data wydania / utworzeniakoniec wieku XVII w.
Typobraz
Rozmiar114 x 79 cm