OBRAZ ŚW. FRANCISZKA

Obraz świętego Franciszka znajduje się w muzeum pod kaplicą. Ekspozycja mieści się w dolnej kondygnacji kościoła zamkowego zbudowanego w XIV w. Górna kondygnacja (kilkakrotnie przebudowywana) to kaplica Matki Bożej Kębelskiej. Muzeum powstało w 1995 r. z inicjatywy Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Wąwolnicy i ówczesnego proboszcza ks. infułata Jana Pęzioła.

Styl formizm. Materiał i technika olej, płótno

W 1979 roku Jan Paweł II ogłosił św. Franciszka patronem ekologów i ekologii.

W 1981 roku w Krakowie franciszkanie założyli Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu, który prowadzi wiele działań edukacyjnych i proekologicznych.

13 marca 2013 roku św. Franciszek stał się patronem kardynała Jorge Maria Bergoglia, który jako pierwszy w historii przyjął po wyborze na papieża imię Franciszek. Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Franciszka 4 października. Franciszek z Asyżu został ogłoszony świętym 16 lipca 1228 roku przez swego przyjaciela, papieża Grzegorza IX (wcześniej kard. Ugolino).

Pole nazwaOBRAZ ŚW. FRANCISZKA
TytułOBRAZ ŚW. FRANCISZKA
TwórcaAntoni Bogusław "Roztworowski"
OpisStyl formizm. Materiał i technika olej, płótno
Data wydania / utworzeniaok. 1925r.
Typobraz
Rozmiar185 x 70cm