RAMA OBRAZU ŚW KLEMENSA

Rama obrazu świętego Klemensa umiejscowiona jest w Kościele, centralnie widoczny z wejścia jest ołtarz główny, a po jego lewej stronie, w lewej bocznej nawie kościoła umiejscowiony jest ołtarz boczny. Obok ołtarza jest postawiona Rama obrazu świętego Klemensa. Kościół w 2001 r. papież Jan Paweł II wyniósł do godności Bazyliki Mniejszej.

Ołtarz boczny jest w transepcie, transept to nawa poprzeczna kościoła, nawa prostopadła do osi kościoła, położona pomiędzy prezbiterium, a resztą jego budynku.

Styl ramy obrazu to styl ludowo-zakopiański, występujący na przełomie XIX i XX wieku. Rama wykonana jest z drewna. Materiał to sosna, rama jest podrzeźbiona i pomalowana lakierem lakierem bezbarwnym.
Wymiary ramy obrazu świętego Klemensa to 164 centymetry (wysokość) na 122 centymetry (szerokość).

Pole nazwaRAMA OBRAZU ŚW KLEMENSA
TytułRAMA OBRAZU ŚW KLEMENSA
OpisStyl ludowo-zakopiański. Materiał i technika - sosna podrzeźbiona, lakier bezbarwny
Data wydania / utworzeniaXIX / XXw.
Typrama obrazu
Rozmiar164x122