FOTEL

Trapezowa te, wybrzuszone w części przodu, sfalowane po bokach, siedzisko ujęte poręczami i oparciem pleców. Poręcze wycięte faliście, leżą na wspornikach siedziska i łączą się z oparciem. Oparcie złożone z pary odchylonych do tyłu i zagiętych w zwieńczeniu, płaskich ram oraz deski w środku. Deska wycinana faliście, płaskorzeźbiona w muszlę w zakończeniu. Nogi przednie wygięte faliście, klinowo rozszerzającej się ku górze trójgrannie wyokrąglone. Stopy w kształcie szponu z kulą /przecięte/. Nogi tylne czterogranne z kostką częściowo toczone. Trawers toczony, złożony z czterech szczebli w kształcie litery H oraz trawers u nóg tylnich /brak/. Wkład siedziska tapicerski, wyjmowany. Polichromia olejna, biała. Muszla złocona.

Pole nazwaFOTEL
TytułFOTEL
Twórca
Współtwórca
Hasło przedmiotoweSanktuarium Polska
Kościół
Kościoły w Polsce
Sanktuarium Wąwolnica
Słowa kluczoweOłtarze Sanktuarium
Wąwolnica (Polska)
OpisTrapezowa te, wybrzuszone w części przodu, sfalowane po bokach, siedzisko ujęte poręczami i oparciem pleców. Poręcze wycięte faliście, leżą na wspornikach siedziska i łączą się z oparciem. Oparcie złożone z pary odchylonych do tyłu i zagiętych w zwieńczeniu, płaskich ram oraz deski w środku. Deska wycinana faliście, płaskorzeźbiona w muszlę w zakończeniu. Nogi przednie wygięte faliście, klinowo rozszerzającej się ku górze trójgrannie wyokrąglone. Stopy w kształcie szponu z kulą /przecięte/. Nogi tylne czterogranne z kostką częściowo toczone. Trawers toczony, złożony z czterech szczebli w kształcie litery H oraz trawers u nóg tylnich /brak/. Wkład siedziska tapicerski, wyjmowany. Polichromia olejna, biała. Muszla złocona.
Miejsce wydaniaWąwolnica
Wydawca
Data wydania / utworzeniaI połowa XVIII w.
Typfotel
Rozmiar102,5 x 59 x 59
Sygnatura
Język
Jest częścią
Prawa
Właściciel prawParafia rzymsko - katolicka
DigitalizacjaParafia pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy
Lokalizacja oryginałuDolna kondygnacja kościoła zamkowego zbudowanego w XIV w., Kaplica Matki Bożej Kębelskiej, Wąwolnica, powiat puławski, województwo lubelskie, Polska

SMBKW_Rz_64_00003