PARA KONFESJONAŁÓW

Para konfesjonałów znajdujących się w Kościele w lewej i prawej nawie. Konfesjonały umieszczone są symetrycznie na przeciw siebie, zwrócone frontalnie do środkowej osi kościoła. Kościół w 2001 r. papież Jan Paweł II wyniósł do godności Bazyliki Mniejszej. Ołtarz jest wolnostojący, za ołtarzem w tle znajduje się w prezbiterium.

Konfesjonały wykonane zostały na przełomie XIX i XX wieku, są w stylu neoklasycyzm. Wysokość konfesjonałów to 240 cm . Wykonane są z drewna, gatunek sosna masywna. Konfesjonały umieszczone są w niewielkim transepcie bocznym, znajdującym się w tylnej części Bazyli Mniejszej.

Nad każdym z konfesjonałów umieszczony jest obraz przedstawiający stację drogi krzyżowej. Konfesjonały zachowane są w dobrym stanie, pomalowane lakierem bezbarwnym.

Pole nazwaPARA KONFESJONAŁÓW
TytułPARA KONFESJONAŁÓW
Twórcap. Tarkowski
OpisStyl neoklasycyzm. Materiał i technika - sosna masywna
Ilość sztuk: 2
Data wydania / utworzeniaXIX / XX w.
Typkonfesjonał
Rozmiar240x148x106