POSTACI ŚW. ANNY I ŚW. JOACHIMA W OŁTARZU D. KOŚCIOŁA

Posągi Św. Anny i Św. Joachima.
A. Posąg Św. Anny postać en pied, frontalnie, głowa lekko w lewo. Prawa dłoń zgięta, złożona na piersi, lewa przed sobą. Na sięgającej stóp sukni tunika przywiązana paskiem. Płaszcz, spływając z ramion po stronie lewego boku, zarzucony jest do przodu i podtrzymywany ręką prawo. Wokół szyi chusta. Głowę okrywa, głęboko na czoło nasunięte maforium. Szaty posągów złocone, partie twarzy i dłoni malowane bielą. Odwrocie dłubał ana głęboko.

B. Posąg Św. Joachima. Postać en pied, frontalnie. Prawa ręka zgięta, złożona na piersi. Lewa przed sobą. Głowa wysoko podgolona, twarz z obfitą, długą brodę i obwisłymi wąsami. Na sięgającej stóp sukni, krótki, przepasany płaszcz o rozciętych rękawach. Dekolt wykrojony prostokątnie. Brzeg sukni ozdobiony wężykowo naszytym sznurem. Skraj w płaszcza i jego rękawy lamowane nacinaną pionowo taśmą. Szaty posągów złocone, partie twarzy i dłoni malowane bielą. Odwrocie dłubał ana głęboko.

Styl barok dojrzały. Materiał, technika rzeźba w drewnie polichromia i złocenie

Pole nazwaPOSTACI ŚW. ANNY I ŚW. JOACHIMA W OŁTARZU
TytułPOSTACI ŚW. ANNY I ŚW. JOACHIMA W OŁTARZU
OpisPosągi Św. Anny i Św. Joachima.

Styl barok dojrzały. Materiał, technika rzeźba w drewnie polichromia i złocenie
Data wydania / utworzeniak.w. XVII w.
Typobraz
Rozmiar157 cm