PORTAL W PREZBITERIUM DO ZAKRYSTII

Styl renesans. Materiał, technika marmur, rzeźba

Pole nazwaPORTAL W PREZBITERIUM DO ZAKRYSTII
TytułPORTAL W PREZBITERIUM DO ZAKRYSTII
OpisStosunkowo skromny portal składający się z węgarów i nadproża. Węgary w górnej części z uszakami, zdobione sznurem astragalu. Bogatsze nadproże w formie belkowania, z fryzem pokrytym dekoracją roślinną, z motywami roślinnymi. Nad fryzem lekko wyładowany, uskokowy gzyms, zakończony po bokach wolutami.
Styl renesans. Materiał, technika mamur, rzeźba
Data wydania / utworzeniaXVI w.
Typportal w prezbiterium
Rozmiar230 x 190
Lokalizacja oryginałuKaplica Matki Bożej Kębelskiej, Wąwolnica, powiat puławski, województwo lubelskie, Polska

PORTAL W PREZBITERIUM DO ZAKRYSTII