TABLICA PAMIĄTKOWA KS. FELIKSA BIAŁEGO I BUDOWY KOŚCIOŁA

Tablica pamiątkowa znajduje się w Kościele. Kościół w 2001 r. papież Jan Paweł II wyniósł do godności Bazyliki Mniejszej. Tablica pamiątkowa znajduje się po wejściu do kościoła w lewej nawie bocznej.

Tekst na tablicy "Wdzięcznej pamięci Księdza kanonika Feliksa Białego proboszcza Wąwolnickiego którego staraniem z ofiar parafian w latach 1907 - 1914 świątynia ta została wzniesiona. Parafianie."

Tablica wykonana jest z marmuru białego, litery wykute w marmurze pomalowane na kolor złoty. W górnej części nad napisem mały krzyż. Tablica powstała z ofiar parafian w roku 1914. Wielkość tablicy to 81 centymetrów wysokość i 50 centymetrów szerokość.

Pole nazwaTABLICA PAMIĄTKOWA KS. FELIKSA BIAŁEGO I BUDOWY KOŚCIOŁA
TytułTABLICA PAMIĄTKOWA KS. FELIKSA BIAŁEGO I BUDOWY KOŚCIOŁA
OpisMateriał i technika - marmur biały, złocenie
Z ofiar parafian w latach 1904-1914.
Data wydania / utworzeniaok. 1914r.
Typtablica pamiątkowa
Rozmiar81 x 60cm