KIELICH MSZALNY BAROK

Styl barok. Materiał i technika srebro trybowane złocone, częściowo odlewane.

Pole nazwaKIELICH MSZALNY
TytułKIELICH MSZALNY
OpisNa kielichowej sfalowanej stopie gruszowaty nodus. Czasza półowoidalna o rozchylonej wardze, gładka. Nodus skręcony spiralnie, dzielony pionowo czterema żłobkami i puklami naprzemian. Stopa o wydzielonym uskokowo cokole, dzielona czterema, lekko z kręconymi żłobkami. Wśród żłobienie, sfalowane, wklęsło-wypukłe, klinowe partie. Patena Ø 14,7 wklęsła z wygrawerowanym, równoramiennym krzyżem w wieńcu. Patena puncowana znakiem kontrybucyjnym „CE” z lat 1806/7.
Styl barok. Materiał i technika srebro trybowane złocone, częściowo odlewane.
Data wydania / utworzeniaokoło połowy XVIII w.
Typkielich mszalny
Rozmiar21 cm, Ø stopy 14cm
Lokalizacja oryginałuDolna kondygnacja kościoła zamkowego zbudowanego w XIV w., Kaplica Matki Bożej Kębelskiej, Wąwolnica, powiat puławski, województwo lubelskie, Polska

KIELICH MSZALNY BAROK