PARA KANDELABRÓW OŚMIOŚWIECOWYCH

Para kandelabrów znajduje się w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej. Kandelabry są ośmio-świecowe i są umieszczone po obu stronach ołtarza głównego w Kaplicy.

Kandelabr to duży, stojący, kilkuramienny świecznik. Kandelabry czyli świeczniki wykonywane były głównie z metalu i znano je już w starożytności. Pod koniec XVII wieku popularne były kandelabry dwuramienne, w XVIII trójramienne, a w XIX wykonywano też kilkunastoramienne. Świecznik był zbudowany z podstawy, trzonu i najczęściej zdejmowanej nastawy z ramionami.

Styl kandelabrów to neobarok. Materiał i technika - brąz. Kandelabry pomalowane farbą złotą. Podstawa ma 4 nogi, przechodzące w trzon, ozdobiony licznymi ornamentami oraz nastawę z 8 ramionami na których są świece. Kandelabry stanowią część ołtarza głównego znajdującego się w Matki Bożej Kębelskiej.

Pole nazwaPARA KANDELABRÓW OŚMIOŚWIECOWYCH
TytułPARA KANDELABRÓW OŚMIOŚWIECOWYCH
OpisStyl neobarok. Materiał i technika - brąz. Udostępnienie: pod ołtarzem transeptu
Wymiary: 164x122
Ilość sztuk: 2
Data wydania / utworzeniaII połowa XIXw.
Typkandelabry
Rozmiar87 x 32 x 32